Абітурієнти – Вам Пощастило! Із цього року в миколаївській Могилянці готують УСІ ЧОТИРИ спеціальності IТ-галузі


2 липня 2016 р. Міністерство освіти і науки України ліцензувало для Чорноморського національного університету ім. Петра Могили (надалі – ЧНУ) останню з відсутніх у цьому виші ІТ-спеціальностей – «Інженерію програмного забезпечення»

Згідно з новим Переліком галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти (Перелік 2015) майбутніх комп’ютерників (Галузь знань 12 – Інформаційні технології) у вишах України готують за чотирма Спеціальностями: 121 –Інженерія програмного забезпечення, 122 – Комп’ютерні науки та інформаційні технології, 123 – Комп’ютерна інженерія та 124 – Системний аналіз (http://zakon.rada.gov.ua). У цьому році в миколаївській Могилянці абітурієнтам ДОСТУПНІ УСІ ЧОТИРИ! А якість підготовки ІТ-шників у ЧНУ – на другому місті в Україні, на рівні з Київським національним університетом ім. Шевченка (КНУ) та Харківським національним університетом радіоелектроніки (ХНУРЕ)

Нарешті, ІТ-глобус в ЧНУ став круглим! Тут тепер можна отримати якісну ІТ-освіту і майбутнім елітним суто програмістам (Спеціальність 121), і майбутнім ерудитам у комп’ютерних науках (122), і комп’ютерним інженерам, які оживляють будь-який комп’ютерний пристрій (123), і системним аналітикам, які здатні розробити IT-рішення для будь-якої галузі (124). Тобто за всім спектром ІТ-спеціальностей, за якими передбачена підготовка бакалаврів та магістрів в Україні.

Про те, що освіта – якісна, кажуть не самі могилянці про себе, а незалежні професійні рейтинги. Наприклад, у Рейтингу вишів DOU-2016 (точка зору фахівців, що працюють у галузі ІТ): на першому місті київська Могилянка, на другому – факультет комп’ютерних наук ЧНУ (поряд з аналогічними факультетами КНУ та ХНУРЕ). А КПІ, – мрія всіх батьків майбутніх програмістів в недалекому минулому! – лише у середині списку з 15 університетів (https://dou.ua).

Визнання не приходить поступово – воно мовчки накопичується по краплі у свідомості спільноти, фахівців і влади, а потім шквалом обрушується спільною думкою всіх відразу. У червні поточного року Президент України, коли надавав миколаївській Могилянці статус національного університету, щиро сказав, що це «не подарунок, це визнання ваших заслуг, досягнень, вашого професійного рівня і тієї ролі, яку ви граєте і на півдні України, і в усій державі».

У травні 2016 р. проект зі створення 3D-планшету для людей з вадами зору (капітан команди розробників – бакалавр ФКН ЧНУ Данило Чабановський) зайняв Перше місце у Європейському конкурсі стартапів TEMPUS «IT-EUREKA! UKRAINE» (Голова журі – Ніклас Малмрос, Президент Шведської компанії Sigma Technology Solutions) та запрошений до Міжнародного фіналу в жовтні 2016 р.

У квітні 2016 р. проект із залучення туристів до Миколаєва (капітан команди розробників – студент І курсу ФКН ЧНУ Іван Фоменко) був запрошений до Міжнародного фіналу ІТ-чемпіонату «Золотий байт 2016» (номінація Startup Challenge) та зайняв 4-те місце серед 25 команд (Голова журі – Віктор Компанієць, керівник інвестиційного напрямку української компанії Digital Future).

У березні 2016 р. наукова робота із захисту інформації, що передається між віддаленими офісами корпорації, виконана студентом 3-го курсу ФКН ЧНУ Дмитром Румянковим – номінантом іменної стипендії Президента України, – визнана найкращою в Україні з групи спеціальностей «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація» (Голова журі – Володимир Грабко, перший проректор Вінницького національного технічного університету).

У вересні 2015 р. проект із захисту персональних даних при користуванні WiFi-мережами (команда студентів 4-го курсу ФКН ЧНУ Дениса Поліщука та Дмитра Юріна) зайняла друге місце у Битві стартапів Європейського проекту TEMPUS «Cabriolet» (Голова журі – Кріс Філіпс, професор Ньюкастлського університету у Великобританії). А проект про синергію освіти й співробітництва з ІТ-компаніями в інтересах виробництва (команда студентів 5-го курсу ФКН ЧНУ Дениса Горобцова та Марії Попель) зайняв третє місце у цьому ж конкурсі.

І це акценти лише 2015-2016 навчального року на ФКН. До того ж, треба зауважити, що ВСІ стартапи готуються, презентуються та захищаються виключно англійською! Тому знання англійської мови практично на рівні другої рідної також є фаховим набутком комп’ютерника ФКН ЧНУ.

Шановні Абітурієнти! Молоде, прогресивне покоління, яке прагне отримати професійні знання, проявити і реалізувати свої здібності у сфері IT-технологій, дизайну і комунікацій! Обираючи дозволені цього року 5 спеціальностей (кожну – у трьох вишах), зверніть увагу на особливості наявних в Україні комп’ютерних спеціальностей та оберіть найвідповіднішу вашим мріям. НЕ ПОСПІШАЙТЕ визначити пріоритетні для вас спеціальності, доки на сторінці ЧНУ ім. Петра Могили у веб-системі vstup.info не з’являться УСІ ЧОТИРИ спеціальності галузі знань 12 Інформаційні технології – 121, 122, 123 та 124.

Зорієнтуватись, яка спеціальність відповідає вашим здібностям, докладніше ознайомитися з кожною – з поглибленням у професійні тонкощі та специфіку навчання комп’ютерників на ФКН ЧНУ – отримати уявлення про сучасні заходи в IT-сфері (стартапи, хакатони, інноваційні проекти тощо) можна буде під час освітньо-розважального заходу «Mohylianka IT Camp», який відбуватиметься у ЧНУ ім. Петра Могили 6–8 липня.

На цьому заході учасники не тільки отримають певні професійні навички за напрямками «Школа Стартапів» та «Школа Дизайну». Наприкінці вони зможуть спробувати свої сили в конкурсі «Битва Стартапів», де презентують проект, який підготують під час навчання. До складу журі увійдуть не тільки викладачі університету, а й провідні спеціалісти відомих ІТ-фірм Миколаєва.

Захід розпочнеться 6 липня о 10:00 в читальній залі ЧНУ ім. Петра Могили. Участь у заході безкоштовна. У перерві кава-брейк, теніс та інші розважальні заходи.

Запрошуються випускники та учні, їхні батьки, викладачі інформатики та усі бажаючі. Пройти реєстрацію та отримати детальну інформацію, що постійно оновлюється, можна за посиланням: https://vk.com/mohylianka_it_camp. Інформація про захід на сайті університету: https://chmnu.edu.ua/uk/mohylianka-it-camp/.

2

Учасники Міжнародного фіналу ІТ-чемпіонату «Золотий байт 2016»
(номінація Startup Challenge)

3

Оголошення Першого місця у Європейському конкурсі стартапів
TEMPUS “IT-EUREKA! UKRAINE”

4

Доповідь Дениса Поліщука та Дмитра Юріна на Битві стартапів
Європейського проекту TEMPUS “Cabriolet”